Queen English - İngilizce Kursu BLOG İngilizce Öğrenirken İşinize Yarayacak İpuçları

İngilizce Öğrenirken İşinize Yarayacak İpuçları

Dünyada en yaygın olarak konuşulan dil İngilizcedir. Verilere bakıldığı zaman bu dili ana dili gibi konuşan dünyada 400 milyondan fazla insan var. Yani yaklaşık olarak 5 kişiden biri bu dili konuşabiliyor ya da anlayabiliyor.

İngilizce öğrenmek yeni fırsat kapıları açılmasına olanak sağlar. Meslek hayatında ve akademik hayatta yeni fırsatlar doğururken, istediğiniz okulda veya işte kolayca yer edinebilirsiniz.

Şimdi İngilizceyi çeşitli sebeplerden dolay öğrenmemiz gerektiğini anlamışken, bu dili nasıl öğrenebileceğimize gelelim. İngilizce öğrenirken işimize yarayacak ipuçları şöyle;

  • İngilizceyi belli düzeyde bilen veya öğrenmekte olan birçok kişinin yaptığı en büyük hatalardan birisi İngilizce konuşmaya çekinmektir. İngilizce konuşmayı öğrenmek için sürekli konuşmak gerekir. Hata yapmaktan korkmayın! Her bulduğunuz fırsatta yanlış da olsa konuşmaya çalışın.
  • Bir diğer yapılan hata ise düzenli olarak İngilizce çalışmamak. Eğer İngilizcemizi geliştirmek istiyorsak sürekli İngilizce ile içli dışlı olmamız gerekir. Bu sadece yabancı bir dizi izleyerek değil; konuşma, yazma, okuma ve dinleme becerilerimizin eş zamanlı olarak pratik yapılması gerekir. Haftalık ve aylık çalışma planları yaparak ya da gerçekten işinize yarayacak İngilizce kursu ile pratik yapma şansı yakalayabilirsiniz.
  • Kendinize İngilizceyi akıcı konuşacağım tarzında genel hedefler kurmak yerine daha özel hedefler kurabilirsiniz. Adım adım ana hedefe ulaşma şansınız artacaktır. Konuşmamızı ilerletmek için; haftada her gün yabancı arkadaşlarımla İngilizce konuşacağım, yeni yabancı arkadaşlar edineceğim veya İngilizce konuşma kurslarına katılacağım gibi konuşmamızı ilerletmek için hedefler konulabilir.
  • En büyük hata ise sadece dil bilgisi çalışarak İngilizce öğreneceğimizi düşünmektir. Dil öğrenmek bir bütündür. Sadece temel kurallarını öğrenerek o dili öğrenmiş sayılmayız. Okuma-yazma, konuşma-dinleme becerilerini de geliştirmemiz gerekir. Bir dili öğrenirken tüm alt dalları ile ilgilenmek ve devamlı olarak pratik yapmak gerekir.

İngilizce Öğrenmek İçin Öneriler

İngilizcede sık yapılan hatalar bu şekilde sıralanmaktadır. Asıl önemli nokta ise İngilizceyi tek bir kalıba sokarak öğrenemezseniz. Her kişi için daha etkili olan öğrenme yöntemleri vardır. Örneğin; bazı insanlar yurt dışında eğitim alarak çok çabuk öğrenirken, bazıları yıllarca yurt dışında eğitim alsalar bile yeterli düzeyde İngilizce öğrenemeyebiliyor.

Burada önemli olan nokta kafamızdaki engelleri aşarak yabancı bir dil öğrenirken disiplinli çalışmak ve gerçekten istekli olmakta yatmaktadır. İstekli bir şekilde sadece belli bir dönem çalışarak değil, her fırsatta bu dili kullanarak İngilizcemizi geliştirme şansı yakalayabiliriz.

Dipnot: İngilizce dil kursları, bir dil öğrenirken bize yardımcı olabilmektedir. Sizin gerekli öz veriniz ve disiplininiz ile İngilizce kursumuzdan destek alabilirsiniz. Bostancı İngilizce Kursu şubemiz ile İstanbul’un en yoğun ve canlı yerlerinden birinde İngilizceyi gerçekten öğrenme fırsatını kaçırmayın!

0 Comments

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir