Queen English - İngilizce Kursu BLOG İş Dünyasının Sihirli Anahtarı İngilizce

İş Dünyasının Sihirli Anahtarı İngilizce

Her zaman etrafımızdan duyduğumuz bazı gerçekler vardır ve bu gerçeklerin ne kadar doğru olduğunu bilsek de uygulama noktasına geldiğimizde başarılı olamayabiliyoruz. Bu gerçeklerden bir tanesi de yabancı dilin insanın hayatını farklı yerlere götürdüğüdür.

İngilizce öğrenmek her insana farklı kapılar açar. İngilizce kursu özellikle kariyer yapmak ve hayatta daha ileri noktalara ulaşabilmek için önemli bir gerekliliktir. Yabancı dil yalnızca öğrencilik hayatının bir parçası gibi gözükse de aslında bundan da öte bir gereklilik olduğunun hepimiz farkındayız.

İş Dünyası İçin Neden İngilizce Gerekli

İngilizce hızlı bir şekilde geçtiğimiz on iki yıl boyunca ticaret dünyasında en çok kullanılan dil haline geldi. Sonuç olarak, iş için mükemmel bir İngilizce bilgisine sahip olmak, herhangi bir çalışanın kariyerinde başarı için hayati önem taşımaktadır. İngilizce konuşulan bir ülkede daha iyi kariyer olanakları arayan uluslararası öğrenciler için mükemmel fırsatlar doğuracaktır.

İngilizce dilinin yayılması çok eski zamanlara kadar dayanmaktadır ve dünyadaki çoğu ülkede tüm resmi iletişim biçimlerinde hızlı bir şekilde varsayılan dil haline gelmiştir. Günümüzün iş odaklı dünyasında, İngilizce hem küçük işletmeler hem de büyük kurumsal şirketler için ana iletişim aracı olarak yaygın şekilde kullanılmaktadır.

İngilizce İş Hayatında Neden Bu Kadar Önemli

İngilizce akademik hayatta önemli olduğu kadar iş hayatında da büyük önem taşımaktadır.  Peki, neden bu kadar önemlidir?

  • İngilizce, dünyadaki en yaygın konuşma ve yazı dilidir. Dünya çapında yaklaşık 1500 milyon insan konuşmakta olup, bunların yalnızca 375 milyonunun anadilidir. 1 milyardan fazla insan yabancı dil olarak konuşmaktadır.
  • İngilizce, internet ve teknoloji alanlarının da dilidir. İşyerinde başarılı olabilmek için teknik alanlara da meraklı olmalısınız. Bunun anlamı Excel sayfalarını bir araya getirme, konferans araması yapma, araştırma ve veri kontrolü yapma veya sosyal medyayı başarılı bir şekilde kullanma anlamına gelir.
  • İngilizce pop kültürünün dilidir. İngilizce, yalnızca uluslararası ticaretin değil aynı zamanda dünyadaki tüm iletişim türlerinin de ortak dilidir. Ortak deneyimlerinizi ve referanslarınızı meslektaşlarınızla paylaşmanın yararlı olacağı anlamına gelir. Doğal olarak, İngilizcenin sürekli artan popülaritesi, kariyerinizde başarılı olmak ve kurumsal merdiveni tırmanmak için dili iyi bilmeniz gerektiği anlamına gelir.

İngilizcenin iş hayatında bu kadar önemli ve güçlü olmasının temel nedenleri arasında bu sebepler yer almaktadır. İş İngilizcesi programları sayesinde resmi konuşma dilini akıcı bir şekilde öğrenmek, toplantıları yönetmek, sunum tekniklerine hakim olmak, telefon konuşmaları yapmak, profesyonel mailler yazmak ve elbette yurt dışındaki iş olanakları için hatasız özgeçmişler hazırlamak mümkün olmaktadır.

0 Comments

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir