Neden TOEFL?

Yabancı üniversitelere başvurmak isteyen ya da uluslararası kariyer hedefi olan kişilerin genellikle başvuru sürecinin bir parçası olarak İngilizce dil yeterlilik sınavına girmeleri gerekir. Birçok öğrenci hangi testi almaları gerektiği konusunda kafasını karıştırıyor. Eğer kafanız karışıksa TOEFL sınavı hakkında detaylı bilgi almadan karar vermeyin.

TOEFL, saygın bir İngilizce dil yeterlilik sınavıdır ve sizin gibi milyonlarca öğrencinin dünyanın her yerindeki İngilizce kullanan kurumlara girmesine yardımcı olur. TOEFL puanları 150’den fazla ülkedeki 10.000’den fazla üniversite ve diğer kurum tarafından kabul edilmektedir. Bu da demek oluyor ki hayallerinizdeki ülkeye TOEFL sayesinde girmeniz daha kolay olacaktır.

TOEFL Nedir?

TOEFL’ın açılımı, Test of English as a Foreign Language’tır ve İngilizce bilginizi her alanda ölçen bir sınavdır. TOEFL sınavı, anadili İngilizce olmayanların üniversite sınıfında İngilizce okunduğu, yazıldığı, duyulduğu ve konuşulduğu şekliyle kullanma ve anlama becerisini ölçer.

Dünya çapındaki çoğu test merkezinde, bilgisayardaki TOEFL sınavına girebilirsiniz. Bununla birlikte, TOEFL testi, internet üzerinden test yapmanın mümkün olmadığı birkaç yerde kâğıt bazlı bir test olarak uygulanmaktadır.

TOEFL Sınavının Yararları

TOEFL Sınavı diğer yabancı dil yeterlilik sınavları arasında büyük bir farka sahiptir. Hem uluslararası çoğu kurum tarafından kabul görmesi hem de İngilizce konusundaki tüm becerilerinizi ölçmesi bunda büyük etken diyebiliriz.

  • Eğitim almak istediğiniz yer ne olursa olsun, TOEFL testi istediğiniz hedefe ulaşmanıza yardımcı olur. Test puanına bağlı olarak, dünyadaki kolej veya üniversiteye kabul edilmek için iyi bir referans olacaktır.
  • TOEFL testi neredeyse bir pasaport gibidir. ABD’deki en iyi 100 üniversite de dahil olmak üzere 150 farklı ülkede 10000’den fazla kurum tarafından kabul edildi. TOEFL, diğer bütün yabancı dil yeterlilik sınavlarından daha geniş kabul görmekte ve güvenilmektedir.
  • Puanlarınızı testten 15 iş günü sonra çevrimiçi olarak görüntüleyebilir ve becerilerinizi nasıl geliştireceğiniz konusunda yararlı geri bildirimler alabilirsiniz.
  • TOEFL; dersleri dinlemek, film izlemek, seminerlere katılmak, ders kitaplarını okumak, çevrimiçi araştırma yapmak, profesörlerle ve diğer öğrencilerle konuşmak, akademik yazılar yazmak, raporlar, e-postalar ve daha fazlası gibi çeşitli olanakları sağlar.

TOEFL sınav sistemi kalitesi ve adaleti ile dünya çapında üne sahiptir. Tüm öğrenciler benzer sınav test deneyimine sahiptir ve puanlar ETS sertifikalı uzmanlar tarafından isimsiz olarak kontrol edilmektedir.

Bu arada; TOEFL sınavı yılda 50’den fazla ve dünya genelinde 165’den fazla ülkede yaklaşık 4.500 test merkezinde sınavı bulunmaktadır. Sınav yalnızca bir gün için yapıldığından ve insanların diğer İngilizce testlerinden farklı olarak günlerce seyahat etmeleri gerekmediğinden zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Test için randevu almak da oldukça uygun.

0 Comments

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir